Kontakt

Miroslav Košírer

Tel : 0902 961 164
miro.kosirer@gmail.com

Letné otváracie hodiny (1.4.- 31.10) :

Po – Pia od 15:00 do 19:00

So – Ne od 14:00 do 19:00 školy a skupiny nad 10 osôb aj podľa dohody

Zmena otváracích hodín je vyhradená

Zimné otváracie hodiny (1.11. – 31.3) :

Po – Pia od 14.00 do 17.30. hod. Pre školy a organizované skupiny sprístupníme bunker aj mimo otváracích hodín.

So – Ne od 14:00 do 17:00 školy a skupiny nad 10 osôb aj podľa dohody

Zmena otváracích hodín je vyhradená

Bunker B-S-8 sa nachádza v Petržalke tesne pri hranici s Rakúskom, čo možno vidieť na nižšie priloženej mapke.
K bunkru sa dá prísť pešo, na bicykli alebo aj autom z Kopčianskej ulice. Bunker sa dá ľahko lokalizovať podľa skupiny topoľov. Pešo možno prísť od autobusu č. 80 zo zástavky Kopčianska alebo od nákupného strediska Danubia (od predajne Nay popri záhradkárskej osade). V prípade suchého počasia odporúčame z Kopčianskej ulice odbočiť vpravo pri tabuli označujúcej skládku stavebného odpadu po značne zničenej asfaltovej ceste (asi 300 m za diaľničným nadjazdom). Pred bránou skládky treba odbočiť vľavo, pokračovať po neupravenej ceste, po okraji poľa sa dostanete do lesíka, kde zabočíte vpravo a ponad tankovú priekopu asi po 100 m vás lesný chodníček privedie k bunkru (ak je blato, odporúčame použiť cestu pre motoristov).
Autom sa dostanete k bunkru z Kopčianskej ulice tak, že budete smerovaťna obec Kittsee, tesne pred štátnou hranicou odbočíte vpravo (je tam hnedá dopravná značka s nápisom Cintorín 1 km). Táto asfaltová cesta vás privedie k cintorínu z 1.svetovej vojny, kde sa dá zaparkovať(posledných asi 200 m je cesta nespevnená, ak by bolo blato, odporúčame zaparkovať na tejto asfaltke). Bunker sa nachádza v bezprostrednej blízkosti cintorína.
Bicyklisti môžu použiť trasu popísanú pre chodcov aj motoristov, navyše sa môžu k nemu dostať od hraničného priechodu Berg, ak použijú asfaltovú cestu vedúcu popri hranici.


Zobraziť Bunker BS-8 na väčšej mape

Comments are closed.